الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه چیست؟

آیا الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه را میدانید ؟ در امر تکثیر زالو سه پارامتر بسیار مهم که در زندگی و حیات زالو تاثیر گذار می باشد عبارتند از : آب ، دما و تغذیه.

 

الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه

که در زمینه تغذیه زالو بایستی موارد بسیار زیادی را مد نظر داشته باشیم و مهمترین فاکتور تغذیه خون سالم و تازه می باشد.
همانطور که می دانید خون هر حیوانی را نمی توان برای تغذیه زالو استفاده نمود و بایستی طبق اولویت خون مورد نیاز خود را تهیه نمود.

 

بهترین خون چارپایان به ترتیب اولویت :

خون اسب
خون گاو نر
خون گاو ماده
خون شتر
خون گوسفند
و…

 

الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه

حال نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که چگونه و از کجا باید خون مورد نظر خود را تهیه کنیم؟ آیا کشتارگاه محل مناسبی برای تهیه خون مورد نیاز ما می باشد ؟ الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه چیست؟
در حال حاضر با توجه به اینکه تهیه خون اسب که بعنوان بهترین خون جهت تغذیه زالو است در دسترس نمی باشد فلذا گزینه دوم یعنی خون گاو را انتخاب می کنیم و بهترین مکان برای تهیه خون سالم و تازه گاو در کشتارگاه گاو می باشد.


[av_heading heading=’دریافت مشاوره و پشتیبانی برای پرورش زالو‘ tag=’h1′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=’custom-color-heading’ custom_font=’#9000ce’ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=” av_uid=’av-bm3nt’][/av_heading]


چند نکته در مورد الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه وجود دارد که باید آنها را انجام دهیم:

– در ابتدای امر درخواست کتبی یا حضوری به اداره دامپزشکی شهر جهت هماهنگی ورود به کشتار گاه داده شود.
– چنانچه در زمینه مورد قبل موافقت صورت نگرفت در زمینه ارائه درخواست کتبی جهت ورود به کشتارگاه اقدام شود.
– رفتن حضوری به کشتارگاه قبل از تغذیه جهت آشنایی با محل خون گیری، زمان ذبح و آشنایی با وسایل مورد نیاز جهت خون گیری .
– وسایل مورد نیاز خون گیری اعم از : تشت پلاستیکی متناسب با محل و موقعیت خون گیری ، روپوش مخصوص ، چکمه پلاستیکی ، دستکش لاتکس ، ظروف جهت نگهداری خون ، صافی پلاستیکی جهت صاف کردن خون .

 

الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه

– بعد از تحویل خون بایستی از لخته شدن خون جلوگیری کرد ( که این نکته جزء دستاوردهای تیم عماد لیچ کو می باشد و حین مشاوره ، آموزش نحوه خون گیری بصورت طبیعی بدون افزودنی های شیمیایی ارائه خواهد شد)
– توجه به این نکته بسیار مهم می باشد که یکی از عوامل مهم درانتقال باکتری نحوه خون گیری می باشد پس از نظر پاکیزگی ظروف خون و همچنین ورود امعا و احشای داخلی بدن گاو و یا محتویات شکم گاو به داخل خون مطمئن شوید.
موارد فوق از مهمترین موارد نکات و الزامات ضروری در تهیه خون از کشتارگاه می باشد که هر فرد کمابیش با این موارد سروکار خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر می توانید با گروه عماد لیچ کو در ارتباط باشید و مشاوره دریافت نمایید.