درآمد پرورش و تکثیر زالو چقدر است؟

در این مقاله به طور تخصصی به درآمد پرورش زالو پرداخته می‌شود پس همراه ما باشید تا با دید بهتری بتوانید این کسب و کار را انتخاب کنید.

قبل از هر چیزی به این نکته بپردازیم که هیچ  آگاه تحت تاثیر تبلیغات و یا بزرگنمایی های بعضی از افراد و شرکت ها در زمینه میزان سودآوری کلان یک کسب و کار قرار نگیرید.

ما نمی‌خواهیم این حرفه را زیر سوال ببریم و یا از عدم موفقیت این کسب و کار صحبت کنیم ولی عقل سلیم حکم می‌کند که برای شروع به کار ابتدا تحقیقات مورد نیاز انجام شود و بعد از اطمینان از میزان سودآوری قدم در این عرصه نهاده شود.

محاسبه میزان درامد زایی پرورش زالو

برای محاسبه در مورد درآمد زایی و سودآوری پرورش‌ زالو ابتدا باید مشخص کنید که در چه مسیری می‌خواهید قدم بردارید در کل دو نوع فعالیت در پرورش و تکثیر زالو وجود دارد که هر کدام از این موارد دارای شرایط و سود آوری های متفاوتی می باشند.

 

برای محاسبه درآمدزایی  تکثیر زالو باید به موارد زیر توجه نمود:

در این روش باید زالوی مولد خریداری شده و از این زالوها لارو زالو به دست آید غالباً ضریب تکثیر به ازای هر یک عدد زالوی مولد 15 عدد لارو زالو محاسبه می شود.

افرادی که تکثیر زالو را انجام می‌دهند برای یک دوره 12 الی 15 ماهه زمانبندی کار خود را لحاظ خواهند کرد.

موارد و اعداد و ارقام  زیر به صورت تقریبی و فرضی می باشد.

2000 عدد زالوی مولد  = 12  میلیون تومان  (  در طول سال قیمت زالو مولد متفاوت است و  ما قیمت هر مولد را 6 هزار تومان فرض گرفته‌ایم )

ظروف پلاستیکی ( پت)  به تعداد تقریبی 50  الی 100 عدد = 500  هزار تومان 

وان پلاستیکی ( پلی اتیلن )کوچک 20 الی 30 عدد =  5 میلیون تومان

مخازن آب 300  الی 500 لیتری = 500 تومان 

هزینه انرژی + سایر لوازم = 2 میلیون تومان

تقریبا می توان گفت به صورت مجموع بیست میلیون تومان باید برای خرید تجهیزات و وسایل هزینه کنید البته شما می توانید با تعداد کمتر و با هزینه پایین تر این کار را شروع کنید.

اگر خوشبینانه نگاه کنیم شما می توانید بعد از یک دوره فعالیت در بحث تکثیر زالو  تقریباً  30 هزار عدد لارو زالو بدست آورید که با فروش آنها می توان مبلغی بین 30 الی 35 میلیون تومان بدست آورید.

البته می‌توان همین زالوها را بعد از نگهداری در سایز طبیعی به فروش رساند که سود چند برابری عاید شما خواهد شد.  یعنی شما می توانید با فروش همین زالوها در سایز بزرگتر که با نام طبی شناخته می شود  تقریباً مبلغ 90 میلیون تومان به دست آورید.

تمامی اعداد و ارقام فوق همگی فرضی بوده و سود ناخالص می باشند چرا که در حین کار ممکن است هزینه های جانبی نیز داشته باشید.


برای محاسبه درآمدزایی پرورش زالو باید به موارد زیر توجه نمود:

پرورش زالو به مدت زمان کوتاه تری نیاز دارید و تقریباً بین 6 الی 9 ماه به طول می‌انجامد هر فردی که که پرورش‌ زالو می‌خواهد انجام دهد بایستی زالو را در سایز کوچک مانند بچه زالو خریداری کرده و در مدت زمانی که ذکر شد آنها را به سایز مناسب برای فروش رساند.

 اگر شما 5000 عدد زالوی لارو با قیمت هر زالو هزار تومان خریداری کنید تقریباً پنج میلیون تومان هزینه زالوها خواهد شد.

در این روش بیشتر به ظروف پلاستیکی که با نام پت شناخته می شود نیاز دارید و نیاز به تهیه وان نمی باشد البته می توانید از وان نیز بهره ببرید.

هزینه ظروف پلاستیکی تقریباً 50 عدد = 300  هزار تومان

مخزن آب  500 لیتری =  700  الی 900 هزار تومان

هزینه انرژی و لوازم جانبی =  2 میلیون تومان

مجموع هزینه ای که شما برای شروع به کار نیاز دارید تقریباً 10 میلیون تومان می باشد البته هزینه های فوق به دور از هزینه‌های خرید تجهیزاتی مانند کولر گازی و دستگاه تصفیه آب است که در صورت لزوم باید آنها را نیز تهیه کنید.

در بحث پرورش زالو هر زالو تقریباً سه الی چهار برابر سودآوری خالص باید برای شما داشته باشد یعنی زالوی لاروی که با قیمت 1000 تومان خریداری شده است باید بین 3 الی 5  هزار تومان به فروش برسد.


در زمان خرید تجهیزات مراقب این نکته باشید که تمامی تجهیزات ممکن است دارای قیمت های مختلف و برندهای متفاوتی در بازار باشند و همین موضوع در مجموع باعث افزایش یا کاهش میزان سرمایه اولیه خواهد شد.

پس اگر صبور باشید سود پرورش و تکثیر زالو خوب و مناسب می باشد به شرط اینکه تمامی مراحل را به درستی انجام دهید و در زمینه بحث بازاریابی به مشکل بر نخورید.

  

پیشنهاد میکنیم این مقاله را ببینید :

درآمد پرورش زالو چقدر است؟

پرورش زالو دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد که از آن جمله می توان به ساعت‌های کاری کم و همچنین بازدهی مناسب اشاره کرد.

برای ثبت نام در کارگاههای تخصصی و آموزشی پرورش زالو با شماره های درج شده در بخش تماس با ما ارتباط بگیرد. ما آموزشهای حضوری بصورت ماهیانه برای علاقمندان برگزار می نماییم.