دلایل رونق دوباره زالو درمانی

دلیل رونق دوباره زالو درمانی چیست؟ و چرا دوباره این حرفه و روش طبابت بر سر زبانها افتاده است؟
شاید افراد سالمند و میانسال این موضوع را بخاطر بیاورند که در جوامع پیشین استفاده از زالودرمانی کاری کثیف و غیر بهداشتی و غیر اصولی بود و با پیشرفت علم و داروهای پزشکی نیازی به این جانور خون خوار نمی باشد؟

دلایل رونق دوباره زالو درمانی

به نقل از یکی از نشریه های پزشکی :
” در سال 1980 با پیشرفت جراحی ترمیمی و میکروسکوپی محققان دریافتند که یکی از بزرگترین مشکلات در این گونه اعمال جراحی تجمع خون و خطر لخته شدن آن و ایجاد التهاب است که این التهاب مانع تغذیه بافت از خون تازه و اکسیژن دار می شد و در نهایت بافت حیاط خود را از دست می دهد و اینجا بود که این جراح کوچولو دوباره اهمیت پیدا کرد ”
قابلیت مکش خون در زالو ها مانع تجمع و لخته شدن خون می شود و همچنین موادی که در بزاق این جانور وجود دارد یکی از قویترین مواد ضد لخته می باشد.
اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا در 24 جولای 2004 میلادی رسما زالو را به عنوان یک وسیله پزشکی تصویب کرد.

دلایل رونق دوباره زالو درمانی
وجود آنزیمهای متنوع و تاثیر گذار در بزاق زالو که هر کدام تاثیر اعجاب آوری بر روی پوست ، خون ، مغز ، قلب و… دارند باعث شده که نظر اکثریت مردم به این جاندار جلب شود.
به غیر از مورد بالا که در زمینه دلیل رونق دوباره زالو درمانی ذکر شد می توان به موارد بسیار زیادی نیز اشاره نمود به عنوان مثال می‌توان به این مورد اشاره کرد که زالو درمانی در مقایسه با درمان شیمیایی و یا استفاده از داروهایی مانند قرص و آمپول بدون هیچگونه خطری بوده و همچنین مورد بعدی می‌توان به بحث ارزان بودن زالو درمانی اشاره نمود.
در اشاره به موارد دیگر رونق دوباره زالو درمانی می توان به سرعت نتیجه گیری در بحث زالو درمانی نسبت به سلامت اشاره نمود و همچنین می‌توان به عدم درد و یا سختی زالو درمانی اشاره کرد.

دلایل رونق دوباره زالو درمانی
نتیجه گیری :
در دنیای امروزه با توجه به بروز و وجود انواع بیماری‌های مختلف به خاطر عدم تغذیه مناسب و طرز زندگی انسان ها به وجود آمده است وجود یک راهکار طبیعی که زیر مجموعه طب سنتی به شمار برود می‌تواند راهگشای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات انسان ها باشد و به همین دلیل زالودرمانی می‌تواند به عنوان یکی از بهترین انتخابها برای درمان اکثر بیماریهای که یا لاعلاج هستند و یا سخت علاج می‌شوند باشد.