هم افزایی اطلاعات و تبلیغات همکاران

از آنجایی که درج محتوا در این صفحه آزاد می باشد فلذا صحت کلیه مطالب درج شده به عهده شخص ارسال کننده محتوا بوده و مسئولیتی متوجه گروه عمادلیچکو نمی باشد.

شما نیز میتوانید مطالب خود را برایمان ارسال کنید تا با نام شما در این صفحه قرار گیرد. ( ۰۹۱۷۲۵۸۵۷۳۱ عمادآبادی )

ضدعفونی کردن وسایل فارم

برای تمیزکردن و شستشوی کلیه وسایل فارم از نمک دریا استفاده می شود. چون زالو به بوی مواد شیمیایی و سفید کننده ای دیگر حساس است، بهترین گزینه برای نظافت همین نمک دریا با استفاده از اسفنج و آبی که کمی گرم باشه می تونید همیشه وسایل و ظروف پاکی داشته باشید.


 دلایل استفاده از زالو

حقایقی که سال ها قبل کشف شده و تا به امروز هم اعتبار دارد استفاده از زالو برای درمان و علاج طبیعی بسیاری از بیماری های انسان و حیوان است.
اما در نیمه دوم قرن ۱۹ این عقیده بوجود آمد که زالو باعث عفونت می شود و این باعث کم شدن استفاده از زالو شده است با شروع قرن ۲۰ کاربرد زالو کمتر هم شد. با توجه به اینکه اخیرا مردم به سلامتی خودشان توجه بیشتری دارند، و به این موضوع پی برده اند که روش های درمان قدیمی و همچنین منسوخ شده (که ارزان و بی عارضه می باشد ) بهتر میتواند در درمان بسیاری از بیماری ها به آنها کمک نماید بهمین دلیل در این میان زالو و زالو درمانی هم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.
زالو هنگام مکیدن خون مواد متنوعی از خودش ترشح می کند که خواص درمانی بسیار زیادی دارند. و معروفترین این مواد هیرودین نام دارد.بزاق زالو بیشتر از ۱۰۰ نوع ماده حیاتی دارد که باعث درمان بیمارهای مختلفی می شوند.زالو خون را بهتر از حجامت از عمق بدن بیرون می کشد.

زالو انداختن برای بیمارهای زیر مفید است:
درمان جوش و دملهای صورت،لکه و خال ها،رفع چین و چروک صورت،رفع تیرگی زیر چشم، میگرن و سر دردهای بسیار شدید، پروتز لب با مالیدن دورانی روغن زالو، حجم دهنده طبیعی اندامها ، عضلات و گونه با روغن زالو درمان ضعف قوا جنسی، ضد منعقد شدن خون (دیابت) درمان نقرس(ورم مفاصل)گرفتگی رگهای قلب، زیبای پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن. با انداختن ۲ نخ زالو پشت گوش می توان امراض صعب العلاج مغز (Cxc ) پارکینسون، رعشه Ms))و VA)) گرفتگی عروق مغز ، الزایمرو صرع ،درمان زخم معده ، کولیت روده، پروستات، و امراض ریوی، التهاب کبد، کیسه صفرا و بواسیر، درمان ناباروری مردان، کاهش میل جنسی و اعتیاد ودرمان بسیاری… از بیماریهای دیگری که روز به روز به این لیست اضافه می شوند.
در گذشته های دور هم کار تکثیر و پرورش زالو وجود داشته، اما نه بصورت فعلی،در حال حاضر با تحقیق و پژوهش های انجام شده در این زمینه، روش های بهتر و کارامدتری بوجود آمده که به دو صورت طبیعی و صنعتی می توان کار تکثیر و پرورش را انجام داد.و در این راستا به حفظ و نگهداری این موجود با ارزش هم کمک بزرگی شده است. چون با صید بی رویه و بر هم خوردن زیستگاه طبیعی زالوها ، این موجودات هم اکنون در خطرند و ما با وارد شدن به این صنعت بزرگ در بقا آنها نقش بسیار موثری خواهیم داشت.
از زالو به غیر از جنبه درمانی ،استفاده اقتصادی خوبی هم می توانیم داشته باشیم.با ساختن محصولات جانبی که در این روزها کاربرد زیادی در زمینه آرایشی و بهداشتی پیدا کرده اند و مورد استفاده عموم هستند، می توانیم آینده روشن و پر باری در این مسیر داشته باشیم.


۱ نحوه خشک کردن خاک جلو آفتاب

۲ هرگاه آب زالوها تغییر رنگ داد،بلافاصله آب را تعویض کنید، تا زالوها در محیط تمیز و سالم رشد خوبی داشته باشند.

۳ کوکون دوقلو که از پهلو کامل بهم چسبیده بودند. یکی از کوکون ها ۱۰ نخ زالو داشت و دیگری مایع لزج داشت و هیچ زالویی داخلش نبود.

۴ تصویری از زالوها در یک روز که به صورتهای مختلف تلف شده اند.

۵ هرگاه در بستر کوکون گزاری زالویی دیدید که خون بالا آورده است زالوی آغشته به خون را از بستر جدا کرده و در پت تمیز داخل آب بگذارید تا سر حال شود.


زمان مناسب برای بستر گذاری
تولید مثل زالو به دفعات و کیفیت تغذیه،و شرایط محیط نگهداری زالو بستگی دارد.زالو موجودی هرمافرودیت(دوجنسی)است برای تولید مثل به زالوی از نژاد مشابه خودش نیاز دارد تا جفتگیری کند واین زالو ها را باید مدت بیش از یک ماه در شرایط محیطی مناسب در کنار هم نگهداری کرد تا بتوانند همدیگر را بارور کنند.زالو ها قادرند اسپرم ها رو در تخمدان هایشان ذخیره کنند. فاصله زمانی بین جفت گیری و تخم گذاری(کوکون) می تواند بین ۱ تا ۹ ماه طول بکشد . زالو در آرامش و امنیت زیاد است که تخم گذاری را انجام می دهد . و قبل از این عمل باید تغذیه شده و سیر باشد . جفت گیری زالو یکی از مهمترین و حساسترین مراحل تکثیر است ، پس باید بگونه ای رفتار کرد که به زالو هیچ شک و تنشی وارد نشود . و با رعایت نکات مراقبتی در این دوران خاص و ایجاد محیط آرام و شرایط مطلوب می توان انتظار تولید خوبی داشته باشید.

پس زمانی اقدام به بستر گذاری می شود که زالو هضم خود را انجام داده و بارور شده باشد. از زمان تغذیه تا ظهور نشانه های باروری بستگی به شرایط و نوع زالو حدود ۲ تا ۳ ماه زمان لازم است تا زالو آماده کوکون گذاری (تخم گذاری) شود.
نشانه ها و مشخصات ظاهری زالوی که جفت گیری کرده و بارور شده:
۱ -پوست بدن زالو نسبت به قبل از باروری متورم و سفت تر است.
۲-پوست براق و زبر شده است.
۳-میل به شنا و تحرک ندارد و به آهستگی و با آرامش حرکت می کنند.
۴ -بیشتر آرام در کف و کناره های بستر جمع می شوند و در هم می پیچند.
۵- از ناحیه سر به فاصله یک تا دو سانت ( کمربند تناسلی)تشکیل می گردد که بصورت حلقه ای متورم نمایان می شود.
۶- بعد از یک ماه که از تغذیه زالو گذشت با شروع هضم غذا ، آب محل نگهداری زالوها زود زود سبز و سبز تر شده بطوری که به مرور تیره تر و به سبز لجنی می رسد. و شما مجبور می شوید زود زود آب را تعویض کنید و این نوسان رنگ ۲ تا ۳ هفته طول می کشد . پس از اینکه نشانه هضم غذا خاتمه یافته ، رنگ آب زالوها به مرور کمرنگ تر و شفاف تر خواهد شد.


کوکون خراب

یکی از دلایل خرابی کوکون در زمان بستر سازی اسپری کردن و مه پاشی بیش از حد خاک است
چون همه میدانیم که کوکون در ابتدا بصورت کف و بعد از بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت شکل میگیرد
حال در زمان شکل گیری کوکون اگر ما به هر دلیلی آب را با فشار بالا یا بیش از اندازه اسپری کنیم در غشائ کوکون نفوذ و باعث خرابی میشود.

کوکون خراب


در زمینه زالو و پرورش این موجود بیشتر بدانیم … ( ایران زالو iranzalo.com )

کیفیت محیط زندگی زالو به آب ، دما و رطوبت محیط بستگی دارد

بعضی ها می پرسند که جنسیت زالو چگونه مشخص می شود؟ زالوها دوجنسه (هرمافرودیت) هستند.

زالوی نژاد هیرودومدیسینالیس و هیرودواورینتالیس جزع بهترین نژاد طبی در دنیا و ایران بشمار می روند.

نحوه شناسایی زالوی هیرودو بدین گونه است : رنگهای نامنظم در سطح شکمی و نوارهای نارنجی و یا حنایی شکل در پهلو و کمر.

اکثر زالوهای شناخته شده بی اثر (انگل) و یا سمی هستند( تقریبا ۶۵۰ گونه زالو شناخته شده است که تنها بین ۱۰ الی ۱۵ گونه آن کاربرد طبی دارند)

محل زندگی طبیعی زالوها در برکه ها ، آبگیرها ، تالابها و… می باشد اما انسان توانسته با پرورش زالو در محیط مصنوعی زادآوری در این موجود بوجود بیاورد.

فصل صید زالو غالبا در فصل بهار صید زالو شروع شده و در بهار و تابستان صید زالو انجام میشود.

بند بند شدن یا دفرمگی که با نامهای مختلفی شناخته میشود دلایل مختلفی دارد از جمله : تغذیه غیر اصولی و نادرست ، بیماریها ، شکها ، نارسایی بدنی و هضم ناقص بعد از تغذیه و…

تلفات زالوها بدلایل مختلفی اتفاق می افتد : بیماریها ، شک دمایی ، آلودگی های شیمیایی و میکروبی ، تنشهای صوتی و فیزیکی شدید و…


فارم پرورش زالو و فارم تکثیر با خاک و جا نانی

بسته بندی بچه زالو

۱- شروع کوکون برداری

۲- زالو طبی قرنطینه شده آماده فروش