عمادلیچکو

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محصولات عمادلیچکو
۳ دلیل بسیار مهم و اصلی ضرر و زیان در پرورش زالو

۳ دلیل بسیار مهم و اصلی ضرر و زیان در پرورش زالو

36

۳ دلیل بسیار مهم و اصلی ضرر و زیان در پرورش زالو که به عنوان مهمترین عوامل در عدم موفقیت افراد تازه وارد می باشد در این مطلب ارائه شده است .

انتخاب مکان مناسب جهت پرورش زالو

میزان ضرر و زیان در پرورش زالو چقدر است؟

دلایل متفاوتی باعث عدم موفقیت و ضرر در پرورش زالو می گردد بهمین دلیل میزان زیان در این کار ممکن است بسیار سنگین و یا جزئی باشد.

مهمترین ضرر و زیان در پرورش زالو متوجه کدام قسمت می باشد؟

از آنجایی که زالو موجود زنده می باشد ممکن است تلفات و مرگ و میر زالوها بعنوان بیشترین و پر اتفاق ترین حادثه بشمار آید و یا از کار افتادن و سوختن بعضی از تجهیزات مانند دستگاه تصفیه آب ، کولر گازی و …

آیا با توجه به احتمال ضرر و زیان در پرورش یا تکثیر زالو ، ورود به این حرفه ریسک بالایی دارد؟

تقریبا خیر.
چون در تمامی کسب و کارهایی که با موجود زنده سروکار دارید این میزان ریسک وجود دارد اگر تمامی مواردی که در آموزشها و مشاوره ها به شما ارائه می گردد رعایت شود هیچ خطری کار شما را تهدید نمیکند و یا ریسک بسیار کم می باشد.


عوامل اصلی در ضرر و زیان های حرفه پرورش زالو به چند دسته بندی مهم تقسیم می گردند که می‌توان به صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

  1. عوامل مدیریتی
  2. عوامل آموزشی
  3. عوامل خارجی
12 1

عوامل ضعف مدیریتی در پرورش زالو

در همه شغل ها این موضوع به وضوح مشخص می گردد که یکی از مهمترین پارامترهای موفقیت و یا عدم موفقیت در هر حرفه ای ، مدیریت ضعیف و یا قوی در آن شغل می باشد.
به زبان دیگر در حرفه پرورش و تکثیر زالو یکی از مهمترین پارامترهای ضرر و زیان ، مدیریت ناقص و یا ضعیف فرد پرورش دهنده می باشد.

به عنوان مثال افرادی که پرورش دهنده زالو هستند بایستی برنامه زمان‌بندی مناسب و صحیحی را برای کلیه امور و رسیدگی های لازمه داشته باشند تا بتوانند به راحتی و به درستی تمام وظایف خود را انجام داده و نقصی در کار خود نداشته باشند.

17 1


و یا یکی دیگر از موارد کوتاهی در مدیریت و ضعف مدیریتی مشکل عدم موفقیت در ارائه محصول به بازار است.
مورد بعدی در مشکلات مدیریتی این است که فرد پرورش دهنده نمی تواند با بازار این حرفه ارتباط مناسبی برقرار کند و به همین دلیل به سود مناسبی نمی رسد.
یک فرد پرورش دهنده بایستی فارم پرورش زالوی خود را به صورت صحیح مدیریت کرده و از ورود و خروج هر فرد متفرقه به دلایل مختلف جلوگیری نماید و پارامترهای اصلی و حیاتی یک فارم پرورش زالو را که بحث بهداشت ، نیروی انسانی و زمان بندی صحیح می باشد رعایت کند.

عوامل ضعف آموزشی در پرورش زالو

کلیدی ترین عامل موفقیت در پرورش زالو دریافت آموزش مناسب می باشد به همین دلیل یکی از عوامل اصلی عدم موفقیت و ضرر و زیان در پرورش زالو دریافته آموزش‌های ناکارآمد و یا ناقص در امر پرورش و تکثیر زالوی طبی میباشد.
مراکز آموزش دهنده بایستی به کلیه نکات و موارد مهم و کلیدی که برای یک فرد پرورش دهنده کاربردی می باشد در چارچوب آموزشی خود گنجانده و این اطلاعات را به درستی و به وضوح بین افراد انتقال دهند.

33

عوامل تاثیر گذار خارجی در پرورش زالو

یکی از عوامل خارجی مهمی که باعث ضرر و زیان در پرورش زالو می شود عدم موفقیت در فروش و بازاریابی موجود حساس زالو است که امروزه اکثر پرورش دهندگان و تولید کنندگان این موجود ارزشمند با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.
دلیل اصلی وجود چنین مشکلی هم نبود ارگان و سازمانی مشخص برای ساماندهی به افراد فعال در این حرفه می باشد و هم چنین نبود قیمت گذاری صحیح باعث شده تا افراد بسیار زیادی با روش های مختلف در بازار کسب و کار این حرفه فعالیت داشته باشند.
یکی دیگر از عوامل خارجی که باعث ضرر و زیان در پرورش زالو می‌شود نبود قیمتی واضح و روشن برای ماههای آینده می باشد که نمی توان به طور قطع و مشخص در زمینه میزان سودآوری و یا ضرر در این حرفه برنامه‌ریزی کرد.

13 2

به همین دلیل خیلی از فعالان این شغل در زمان فروش با توجه به کاهش قیمت ها ضرر و زیان سنگینی را متحمل می‌شوند.
از دیگر عوامل خارجی می توان به رقابت ناسالم و همچنین وجود محصولات وارداتی بی کیفیت اشاره نمود.

شما با دقت به عوامل اصلی که در بالا به آنها اشاره کردیم می توانید با اطمینان بیشتری فعالیت داشته باشید و یا توانید برنامه ریزی دقیق تر و صحیح تری برای زمان ‌فروش و نحوه فروش خود داشته باشید.

هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص حرفه پرورش زالو داشتید با ما در تماس باشید و از مشاوره ما بهره ببرید.

آیا بدنبال دریافت آموزش تخصصی و کامل هستید؟

کلاس پرورش زالو

emadleechco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *